• Grafičky zo SOŠ dopravy a služieb na Girl’s day 2024 – Medzinárodný deň žien a dievčat v IT

• 03.05.2024 14:54
        • Aj tento rok sme sa so žiačkami z odborov grafik digitálnych médií a polygraf-grafik zúčastnili podujatia GIRL’S DAY, ktoré stredoškoláčkam približuje sektor IT.
        • V rámci podujatia sme  dňa 25. apríla navštívili Materiálovotechnickú fakultu STU so sídlom v Trnave. Žiačky mali možnosť diskutovať so ženami – vedkyňami o tom, ako určujú trendy a smer vo svete technológií a podelili sa o zaujímavé príbehy zo svojej praxe. Navštívili sme jednotlivé pracoviská a laboratóriá fakulty. Prechádzali sme ústavom výrobných technológií, aplikovanej informatiky, automatizácie a mechatroniky, a ústavom výskumu progresívnych technológií, kde pracujú s iónmi, modelujú materiály počítačom a skúmajú vesmír družicami. Okrem diskusie a prehliadky mali žiačky možnosť spoznať aj prostredie a atmosféru univerzity.

Účasť na podujatí bola pre žiačky obohacujúcim zážitkom, ktorý im pomohol spoznať svet technológií z novej perspektívy a zvážiť IT sektor ako možnosť pre ich budúcnosť.

Cyntia Urbaneková
                                                                                                                                                           majsterka OV